Książki, Biblioteka, Spotkanie
Kultura

Spotkanie autorskie

W piątek, 20 października br., Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego w Żarach zorganizowało „Spotkanie Autorskie” z twórcami artykułów znajdujących się w książce „Żydzi żarscy, a specyfika pogranicza polsko-niemieckiego” – pisze na swoim dziennikarskim blogu Janczo Todorow.

Wspomniana książka to zbiór materiałów zaprezentowanych na dwóch konferencjach, które odbyły się w 2013 i 2015 w Zielonej Górze, Międzyrzeczu i Żarach.

Publikacja pod redakcją prof. Tomasza Jaworskiego z Uniwersytetu Zielonogórskiego i dr Tamary Włodarczyk z Uniwersytetu Wrocławskiego jest podziękowaniem dla regionalistów, lokalnych liderów i aktywistów, którzy poświęcają swój czas i środki na dbanie o pamięć o polskich Żydach.


Więcej na ten temat:


 

Żary24 online
Jeden z najstarszych żarskich portali internetowych. Założony 25 kwietnia 2004 r. Mamy ambicje stworzyć największy agregat aktualności z Żar, codziennie przeglądamy dla Was ponad 20 żarskich stron i blogów żeby wybrać informacje naszym zdaniem najważniejsze i najciekawsze. Chcemy aby portal był miejscem, gdzie będziemy mogli się wszyscy spotykać, dyskutować i wymieniać myśli.