Wiadomości

Poprosił o szklankę wody i okradł swoją ofiarę

Policjanci z żarskiej komendy szybko ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. 44-letni mężczyzna poprosił mieszkańca Żar o szklankę wody, a następnie wykorzystując jego nieuwagę zabrał portfel z pieniędzmi i uciekł.

Podejrzany został przesłuchany i usłyszał już zarzuty, Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec niego dozór.

9 maja 2018, dyżurny żarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży portfela. Zgłaszający podał rysopis sprawcy i kierunek w, którym oddalił się mężczyzna. Ta informacja została przekazana dla wszystkich patroli w służbie. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Jak się okazało 44-latek szedł przez miasto i zwrócił się do jednego z mieszkańców Żar, który szedł obok oświadczając, że bardzo chce mu się pić. Mężczyzna okazał dobre serce i wszedł z obcym do swego domu. Kiedy poszedł po wodę, podejrzany wykorzystał nieuwagę i z torebki wyciągnął portfel wraz z gotówką, a następnie uciekł.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili również, że 44-latek odpowiedzialny jest również za kradzież portfela wraz z dokumentami i gotówką, do której doszło w dniu 9 marca 2018 r. w Żarach. Wówczas to sprawca wykorzystał nieuwagę pokrzywdzonego i z torby, która znajdowała się na bagażniku roweru zabrał portfel. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. W czwartek , 10 maja, Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Żarach