Piłka nożna
Sport

Policja zorganizowała dla młodzieży turniej piłki nożnej

Gimnazjaliści z Żar uczestniczyli w Turnieju Piłki Nożnej, przedsięwzięciu organizowanym od przeszło dekady przez policjantów z żarskiej komendy w celu kształtowania pozytywnych wzorców i integracji wśród młodzieży.

Policjanci Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii żarskiej komendy już od kilkunastu lat organizują rozgrywki piłkarskie dla uczniów klas gimnazjalnych z terenu miasta Żary. Celem tej cennej inicjatywy jest zachęcenie młodzieży do aktywnych form spędzania czasu wolnego, a także kształtowanie pozytywnych wzorców i integracja wśród młodzieży. Impreza sportowa zorganizowana została na boisku sportowym ,,Orlik” przy ul. Paderewskiego w Żarach w środę 4 września. Z ośmiu szkół do turnieju przystąpiło sześć drużyn reprezentujących swoje szkoły. Murawa zapełnił się młodymi miłośnikami piłki nożnej. Nie brakowało emocji, każda drużyna chciała wygrać. Zawodnicy  walczyli na boisku zgodnie z zasadami ,,fair play”. Po wyrównanej walce wyłoniono zwycięskie drużyny:

  • I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach z Oddziałami Gimnazjalnymi
  • II miejsce zajęła szkoła nr 1 w Żarach z Oddziałami Gimnazjalnymi
  • III miejsce zajęło Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarach

W turnieju wyłoniono również ,,króla strzelców”, został nim Bartłomiej Pruchniak. Za interesującą grę oraz postawę w zawodach wyróżniono także : Michała Jakubczak i Jakuba Maj. Zwycięskie drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali nagrody sfinansowane ze środków przeznaczonych na programy profilaktyczne pochodzące z Gminy Żary o statucie Miejskim (Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żarach). Wszyscy uczestnicy po rozegranych meczach mieli zapewniony poczęstunek. Imprezę od strony medycznej zabezpieczali ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Żarach.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w turnieju. Zapraszamy do udziału za rok.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszego przedsięwzięcia.


Więcej na ten temat: