Wiadomości

Jabłko czy cytryna? Nietypowa akcja policji w Bieniowie

W rejonie Szkoły Podstawowej w Bieniowie policjanci żarskiej drogówki przeprowadzili nietypową akcję. Kierowcom, którzy wykazywali się bezpieczną jazdą, dzieci wręczyły jabłko. Ci, którzy nie stosowali się do przepisów, otrzymywali cytrynę.

Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na to, jak ważne dla bezpieczeństwa jest przestrzeganie przepisów, zwłaszcza tych dotyczących dopuszczalnej prędkości pojazdów – także w okolicach szkół.

W środowy poranek, 28 marca, przed Szkołą Podstawową w Bieniowie odbyła się akcja pn. ,,Jabłko czy cytryna ?”. W działaniach przeprowadzonych przez policjantów żarskiego ruchu drogowego uczestniczyły także dzieci z tamtejszej szkoły. Mundurowi w białych czapkach zatrzymywali do kontroli drogowej kierujących pojazdami i sprawdzali, czy nie łamią przepisów ruchu drogowego. Ponadto rozmawiali z kierującymi, uświadamiając jak ważne dla bezpieczeństwa jest jazda z odpowiednią prędkością, której niedostosowywanie jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Zapinanie pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach czy poruszanie się sprawnymi i dopuszczonymi do ruchu pojazdami – te wszystkie elementy policjanci wzięli pod lupę.

Dzieci przyglądały się zachowaniu kierowców i słuchały, o czym mówili policjanci. Kierowcom, którzy wykazywali się bezpieczną jazdą, dzieci wręczyły jabłko oraz własnoręcznie przygotowane laurki. Ci, którzy nie stosowali się do przepisów, otrzymywali cytrynę. Zdecydowana większość zatrzymywanych do kontroli poruszała się zgodnie z prawem.

Akcja została zorganizowana, aby przypomnieć i uświadomić kierującym o tym jak ważne dla bezpieczeństwa jest zachowanie zgodne z prawem. Policjanci przypominali także o wzmożeniu czujności podczas przemieszczania się w rejonie szkół oraz podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. W tym dniu mundurowi odwiedzili także dzieci z przedszkola z Bieniowa, z którymi rozmawiali o bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz przypominali o ważnej roli odblasków.

Źródło: podkom. Aneta Berestecka, KPP w Żarach