Wiadomości

Głosuj na projekty społeczne w Żarach i okolicach

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie Turystyczne „Ogniwo”, Fundacja „Spełnienie” oraz Fundacja Pomocy Dzieciom „SI-gma”.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty,
w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że organizatorzy przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens.

(..) wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W naszym regionie rywalizują ze sobą:

  • Stowarzyszenie Turystyczne „Ogniwo”
    „I Ty Możesz Zostać Turystą!” – Stowarzyszenie Turystyczne „Ogniwo” organizuje imprezy turystyczne i krajoznawcze dla mieszkańców regionu – Dni Turystyki, Dni Ziemi i inne. Propaguje zdrową i bezpieczną aktywność.
  • Fundacja „Spełnienie”
    Mieszkańcy namalują wspólnie Mural. Projekt ma na celu zintegrować społeczność lokalną poprzez twórczą i kreatywną akcję stworzenia muralu. Mural ma powstać na zniszczonym murze w Parku nad Szprotawą – będzie to praca wygranego projektu w konkursie ogłoszonym na Facebooku – każdy ma szansę. Mural podniesie wartość wizualną i estetyczną tego miejsca. Mieszkańcy mogą się zaangażować w działania na rzecz społeczności lokalnej i wolontariat jako alternatywę na spędzanie czasu wolnego.
  • Fundacja Pomocy Dzieciom „SI-gma”
    „SI-gma Run” – Integracja, Edukacja, Rozwój Społeczny – poprzez rywalizację sportową, plastyczną i edukacyjną – to główne cele jakie można osiągnąć dzięki realizacji projektu. Przez trzy miesiące dzieci ze świetlic „SI-gma” będą przygotowywać prace plastyczne, eksperymenty naukowe i będą brać udział w różnorodnych konkurencjach sportowych. Zdrowa rywalizacja w duchu Fair Play będzie rozwijać ich umiejętności społeczne, poczucie własnej wartości i odpowiedzialności za sukces swój i grupy.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w Żarach i Żaganiu.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie internetowej programu.

Źródło: Informacja prasowa Fundacji Tesco