Policja
Wiadomości

Dwa areszty w sprawie rozboju

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 36 lat, którzy podejrzani są o dokonanie rozboju oraz kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za tego typu przestępstwo może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubsku ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło w nocy 6 maja br. w centrum Lubska. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o leżącym mężczyźnie, który został pobity przez nieznanych sprawców. Na miejscu policjanci ustalili, że nieznani mężczyźni uderzali i kopali pokrzywdzonego, aż do utraty przez niego przytomności. Zabrali mu saszetkę z dokumentami i zegarkiem. Z nadgarstka zdjęli drugi zegarek i uciekli, nieopodal porzucając saszetkę i dokumenty. W toku prowadzonych działań, dzięki pracy operacyjnej i szeregu czynności dochodzeniowo-śledczych, policjanci ustalili i zatrzymali w dniach 9 i 10 maja br., podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcom powiatu żarskiego w wieku 32 i 27 lat. Utracone rzeczy funkcjonariusze znaleźli w jednym z lombardów. Jeden z zegarków sprawca oddał do naprawy do zakładu zegarmistrzowskiego. Zatrzymani podejrzani są również o dokonanie kradzieży z włamaniem do samochodu, z którego zabrali antenę oraz cb radio. Do zdarzenia tego doszło również tej samej feralnej nocy.

W piątek, 11 maja, Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i zastosował wobec obu mężczyzn trzymiesięczny areszt. Za tego typu przestępstwo może grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Żarach