Dłonie, Uchwyt, Pomoc
Wiadomości

Chciał skoczyć z wiaduktu, uratowali go policjanci

Asp. Ryszard Kamiński oraz sierż. szt. Jarosław Jędryś- Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żarach, uratowali młodego mężczyznę, który chciał skoczyć z wiaduktu. Zauważyli go, gdy patrolowali teren miasta.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (2 kwietnia) wieczorem  w Żarach. Asp. Ryszard Kamiński oraz sierż. szt. Jarosław Jędryś- Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żarach, pełnili służbę na terenie Żar. W pewnym momencie patrolując ul. Moniuszki, zauważyli mężczyznę siedzącego na barierce wiaduktu kolejowego. Policjanci zatrzymali radiowóz, żeby zwrócić siedzącemu uwagę, że takie zachowanie nie jest bezpieczne. Kiedy jednak asp. Ryszard Kamiński podszedł nieco bliżej zauważył, że mężczyzna płacze i nerwowo spogląda w dół na tory kolejowe.

Policjant stojąc w znacznej odległości i zachowując się spokojnie, aby nie sprowokować mężczyzny do skoku, zapytał co się stało. Mężczyzna oświadczył, że chce popełnić samobójstwo, ponieważ ma problemy rodzinne. Policjant cały czas prowadził rozmowę i zagadywał siedzącego na barierce, w tym czasie sierż. szt. Jarosław Jędryś o sytuacji powiadomił dyżurnego, który wezwał pogotowie.

Policjanci jeszcze przez chwilę prowadzili rozmowę, aby odwrócić jego uwagę. Jednak zdecydowali się na szybkie działanie, kiedy usłyszeli nadjeżdżający pociąg i zauważyli nerwowe zachowanie chłopaka. Ściągnęli go z barierki na chodnik. 21-latek został oddany pod opiekę lekarzy i przewieziony przez pogotowie do szpitala. Profesjonalne i natychmiastowe działanie policjantów sprawiło, że wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Źródło: KPP Żary

One thought on “Chciał skoczyć z wiaduktu, uratowali go policjanci”

Comments are closed.