Alkomat
Wiadomości

Alkohol i narkotyki – zatrzymaniu podczas weekendu

Żarscy policjanci podejmują działania, których celem jest wyeliminowanie kierujących pod wpływem alkoholu i narkotyków z naszych dróg oraz ujawnianie osób, które mają związek z narkotykowym procederem. Podczas minionego weekendu zatrzymano 6 takich osób.

W piątek, 16 grudnia w Żarach na ul. Gnieźnieńskiej funkcjonariusze, u17-, i 18-latka znaleźli susz zapakowany w woreczki strunowe, po sprawdzeniu okazało się, że jest to marihuana. Tego samego dnia policjanci ruchu drogowego, zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Bohaterów Getta w Żarach 26-letniego kierowcę seata. Badanie testerem wykazało, że mężczyzna jest pod działaniem narkotyków. Pobrana krew od mężczyzny została przekazana do dalszych badań laboratoryjnych.

W sobotę, 17 grudnia w Żarach podczas przeszukania w mieszkaniu 27-letniego mieszkańca Żar, policjanci znaleźli cztery woreczki foliowe z zawartością suszu koloru zielonego, użyty tester wykazał, że jest to marihuana. Narkotyki zabezpieczono do dalszych badań laboratoryjnych.

W niedzielę, 18 grudnia w Żarach na ul. Tunelowej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka z Żar, który kierował samochodem marki Volksvagen Passat, przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało 0,86 promila alkoholu w organizmie. Tego samego dnia w Lubsku na ul. Szkolnej policjanci zatrzymali ob. Ukrainy. 34-latek został przebadany na zawartość alkoholu, urządzenie wskazało 0,90 promila.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka grozi utrata prawa jazdy oraz  kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Za udzielanie i posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3 lat pozbawienia wolności, jeżeli ich ilość jest znaczna, nawet do 10. Udzielanie innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zagrożone jest karą do lat 10.

Źródło: KPP Żary